Čižická detektivka – manuál

Manuál pro rodiče

Zde najdete přesný návod, jak postupně vypátrat pachatele. Doporučujeme ho použít v případě, že si třeba nebudete jisti, zda se vaše uvažování ubírá správným směrem 🙂 Pokud se chcete nechat překvapit a hledat společně s dětmi, dál ve čtení nepokračujte!!!


  1. Po odeslání SMS doručíme do 24 hodin detektivovi do poštovní schránky policejní spis, ve kterém najde svůj průkaz (noste u sebe s neztraťte, bude třeba v závěru hry) a karty podezřelých osob.
  2. Ve spisu najdete vzkaz, že otisky z místa činu nebyly zajištěny – na místě činu (klubovna AVZO u hřiště v Čižicích) najdete na okně nalepené otisky prstů – porovnejte je s otisky na kartách podezřelých, najdete 3 shodné (2 podezřelé – Tomáše V. a Andreu M.tedy tímto vyřadíte z pátrání).
  3. Dále je ve spisu zmínka o tom, že poslední svědek (Lenka H.) nebyl ještě zastižen k podání výpovědi. Jděte na tuto adresu, na plotě najdete vzkaz s odkazem (popř. QR kódem). Pomocí chytrého telefonu vás odkaz povede k přehrání videa s výpovědí svědka (je nutné zadat heslo, které jste obdrželi s informacemi do poštovní schránky). Z výpovědi svědka se dozvíte,že soused má 8 koťat (tuto informaci si určitě poznamenejte) a dále, že svědek viděl světlo pod mostem u řeky.
  4. Další nápovědu najdete v průchodu pod mostem u splavu. Opět zde najdete odkaz s výpovědí svědka a na zemi rozsypané žluté a zelené papírky. Z výpovědi svědka se dozvíte, že podezřelý Jan Očenášek byl u něj celou noc, tedy vyřadíte ho ze seznamu podezřelých. Dále se dozvíte, že svědek má 4 kůzlata – tuto informaci si opět poznamenejte. Nakonec svědek upozorní na zelené a žluté papírky, které nemá na svědomí a doporučí vám sledovat tuto stopu – poslechněte ho.
  5. Nalepené malé žluté a zelené papírky vás povedou přes most přes řeku, první odbočkou vpravo, dále nahoru do kopce, pak vpravo až k ohradě s ovcemi po pravé straně. Podél jejich výběhu je naskládané dřevo – sledujte papírky až úplně dolů na konec,kde najdete další úkol.
  6. Na kládách najdete fotky zbylých podezřelých, dále fotky různých míst v Čižicích a obrázky, které souvisí s našimi podezřelými. Spojte pomocí provázků zbylé podezřelé s obrázky, které k nim patří (fotku Martina Mazína s houbou a Jana Spillera s kávou). Provázky se překříží na místě, kde najdete další stopu (pomník J.Husa na návsi).
  7. U pomníku J.Husa na návsi najdete rozstříhaný vzkaz – složte ho a na telefonní číslo zavolejte. Dozvíte se, že vše je na místě a mapu najdete před hřbitovem (zespoda na lavičce). Dále také, aby šéf přivezl kávu (zjistíte, kdo je pachatel) a poslední důležitou informaci o 2 štěňatech – zapište si.
  8. Mapa vás dovede do lesíka nad hřbitovem, tam na kraji lesa podle mapy a fotky hledejte pařez s poklopem a zámkem. Kód k odemčení jsou „mláďata“ (tedy 842 – 8 koťat, 4 kůzlata, 2 štěňata).
  9. Uvnitř najdete vysvětlení, že loupež byl vlastně dobrý skutek, a také výherní poukaz na 40 Kč k hospodě U Bizona. Zde si detektiv může vybrat odměnu dle vlastní chuti 🙂 Obsluha bude vyžadovat předložení výherního poukazu, poukazu detektiva a jméno pachatele (Jan Spiller).
  10. Děkujeme za hru, doufáme, že se vám líbila!